Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

4 miliony Euro na upowszechnienie


2017-08-29 11:32

Komisja Europejska zaprasza do udziału w projekcie „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Cele tego przedsięwzięcia to promowanie i ułatwianie lepszego zrozumienia roli tej polityki, zwiększanie wiedzy na temat projektów finansowanych przez UE a także zachęcanie do uczestnictwa obywatelskiego w wyznaczaniu przyszłych priorytetów.

Trudno przecenić wkład polityki spójności w takie działania jak pobudzanie zatrudnienia, wzrost i inwestycje na poziomie regionalnym i krajowym oraz poprawa jakości życia obywateli. Jej środki oznaczają pomoc w realizacji najważniejszych priorytetów UE i państw członkowskich, choćby takich jak przeciwdziałanie zmianie klimatu, ochrona środowiska, pobudzanie badań naukowych i innowacji. Efektem tej interwencji jest zwiększanie spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej w UE, ograniczanie różnic między państwami i regionami UE oraz różnic w obrębie państw i regionów;

O środki na działania upowszechniające i promujące politykę spójności mogą wystąpić takie podmioty jak organizacje medialne/agencje informacyjne (telewizja, radio, prasa, media internetowe, nowe media), organizacje non-profit, uniwersytety i instytucje edukacyjne, ośrodki badań naukowych i ośrodki analityczne, organy publiczne (krajowe, regionalne i lokalne) nie kwalifikujące się jako instytucje zarządzające.

Wnioski powinny zawierać ilustrację i ocenę roli polityki spójności w realizowaniu priorytetów politycznych Komisji Europejskiej i podejmowaniu obecnych i przyszłych wyzwań dla UE, jej państw członkowskich, regionów i na poziomie lokalnym. Ogólny budżet przewidziany na współfinansowanie środków informacyjnych objętych zaproszeniem do składania wniosków szacuje się na 4 000 000 EUR. Kwota dotacji wyniesie co najmniej 70 000 EUR (maksymalnie 500 000 EUR). Wzór wniosku oraz wytyczne dla potencjalnych beneficjentów są dostępne pod linkiem.

Dotacja UE zostanie udzielona w formie zwrotu maksymalnie 80 % rzeczywistych kosztów kwalifikowalnych działania. Wnioskodawcy muszą zagwarantować współfinansowanie pozostałej kwoty z własnych zasobów.

Orientacyjny czas trwania działań powinien wynosić 12 miesięcy (od dnia 1 lutego 2018 r. do dnia 31 stycznia 2019).Termin składania wniosku określono na 16 października 2017 roku.

Więcej szczegółów w załączonej informacji.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś