Przejdź do treści głównej

Młodzi dla młodych


2018-10-10 15:14

Targi Pracy i Praktyk Absolvent Talent Days już od 4 lat jak magnes przyciągają setki tysięcy studentów i absolwentów wyższych uczelni. Organizatorem Targów jest Grupa Absolvent, która stawia sobie za zadanie inspirowanie, zmienianie i definiowanie rynku pracy dedykowanego młodym pracownikom, a także pokazywanie im różnych możliwości i dróg rozwoju. Reklamują się hasłem, że ponad 8 tysięcy uczestników Absolvent Talent Days już znalazło pracę. Na Targach w Katowicach pojawiło się wielu pracodawców z 50 branż z ofertą stałej pracy, ale także staży i praktyk.

449H5136

To impreza dla tych, którzy są w trakcie studiów i szukają pierwszej pracy lub pierwszych doświadczeń zawodowych, dla absolwentów marzących o podbiciu rynku pracy ,dla pracujących, którym nie odpowiada obecne zatrudnienie i szukają czegoś lepszego, a także dla osób, które chcą budować swoją karierę i szukają miejsca, w którym rozwiną skrzydła. Takie osoby zapraszają na Targi ich organizatorzy.

449H5140A

I takie osoby wypełniły 9 października Międzynarodowe Centrum Kongresowe przy placu Sławika i Antalla w Katowicach. Obecni byli młodzi przedstawiciele kadr największych firm w kraju, takich jak Deloitte, WizzAir, Alior Bank, PKO, Jeronimo Martins, Onet, tutejsze uczelnie. Odwiedzający mogli porozmawiać z ich rekruterami o pracy i perspektywach zatrudnienia w tych firmach. Były warsztaty i bezpłatne szkolenia na interesujące młodych tematy.

449H5118

Po raz pierwszy w Targach wziął udział Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach ze stoiskiem informacyjno-promocyjnym. WUP zaproponował szkolenie „Od marzeń do sukcesu. Jak stawiać i osiągać cele zawodowe?”. Wykładowczyni tego tematu nie mogła narzekać na brak chętnych. Pani Alina Szarańska-Nos , psycholog biznesu, coach kariery, specjalista HR, praktyk nie teoretyk z 15-letnim doświadczeniem w temacie radzi: - Dobrze sformułowany cel to połowa sukcesu.

449H5159

Podczas szkolenia można się było dowiedzieć jak definiować cele i sprawdzać, czy ich realizacja idzie w dobrą stronę, jak planować drobne i mierzalne kroki, które doprowadzą do założonego celu. Szkolenie stanowiło także wsparcie w budowaniu pewności siebie, radzeniu sobie z przeszkodami i kryzysami, poznaniu swojego potencjału i odpowiedniego zarządzania zmianą. Poszerzało wiedzę słuchacza o tym, jakie cechy charakteru pomagają, a jakie utrudniają samorealizację.

449H5203

Na stoisku WUP-u dyżurowali pracownicy Punktu Kontaktowego EFS z poradami i informacjami na temat form wsparcia dla młodych związanych z Programem Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), współfinansowanym z funduszy unijnych. Kolportowali ulotki i materiały dotyczące możliwości wsparcia dla NEET-ów, dużej grupy młodych, którzy mimo ukończenia studiów czy szkół średnich pozostają bez pracy. Stoisko cieszyło się olbrzymią popularnością. Jego częścią była strefa konsultacyjno-doradcza, w której była okazja do porozmawiania z doradcą zawodowym, zrobienia testu predyspozycji zawodowych, skonsultowania swojego CV.

449H5248

Obecny był tu także doradca EURES z najważniejszymi informacjami dotyczącymi pracy za granicą. Do doradców ustawiały się kolejki chętnych. Do dyspozycji odwiedzających była także fotobudka, gdzie można było za darmo wykonać zdjęcie do CV.

449H5237

Nie brakowało chętnych do sprawdzenia się na refleksomierzu – bo takie urządzenie zostało zainstalowane na stoisku.

449H5242

Wielu młodych ludzi, i panów, i pań, poznało swoje możliwości w zakresie szybkiego reagowania. To jedna z cech przydatnych w każdej pracy.

449H5235

Rzesze odwiedzających w tym dniu katowickie MCK nie mogło narzekać na brak wrażeń i niewystarczająca ofertę. Oby jak najwięcej młodych z niej skorzystało.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś