Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

I ty możesz zostać programistą


2018-09-07 12:58

Pracodawcy kuszą informatyków i matematyków dużymi zarobkami, byle tylko ich ściągnąć lub zatrzymać w firmie. Dlaczego? Bo według danych GUS z końca ubiegłego roku krajowa gospodarka potrzebuje 50 tys. informatyków i programistów.

Dziurę tę trudno załatać, bo na polskich uczelniach co roku studia na kierunkach informatycznych zaczyna ok. 26 tys. osób, czyli połowa tego, czego potrzebuje tylko polski rynek IT. Braki odczuwają również inne kraje. Sytuacja szybko się nie zmieni, bo brakuje miejsc na uczelniach i system edukacji nie nadąża za gospodarką, która w coraz większym stopniu staje się cyfrowa.
Dlatego oprócz studiów powstają ośrodki programowania. Dzięki nim nowy zawód zdobywają przedstawiciele różnych specjalności.

Programuj z PO WER

Nic zatem dziwnego, że branża otwiera się na ludzi najróżniejszych profesji. Muzyk, filozof. Nieważne. Chcesz zostać programistą, ale obawiasz się, że nie masz w tym kierunku wykształcenia lub twoje doświadczenie związane jest z inną branżą? Jeśli tak, projekt Programuj z PO WER jest właśnie dla Ciebie!

Co możesz zyskać?

W ramach projektu będą udzielane nieoprocentowane pożyczki (maksymalnie 18 000 zł) na różne formy kształcenia z języków programowania, w pakiecie z działaniami służącymi podnoszeniu kompetencji zawodowych, w tym dotyczącymi pozyskania lub zmiany miejsca pracy.

Dla kogo?

Program skierowany jest do osób, które nie znają się na programowaniu i nie mają doświadczenia w branży IT, a chciałyby się przekwalifikować, bez względu na wiek, wykształcenie czy status na rynku pracy.

Uwaga - bonus!

Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie i w ciągu 6 miesięcy znajdzie zatrudnienie na stanowisku programisty lub zbieżnym ze zdobytymi kwalifikacjami, będzie zwolniony ze spłaty pożyczki (umorzenie do 100 proc. wartości pomocy zwrotnej).

Warunki przystąpienia:

• minimum średnie wykształcenie,
• brak wykształcenia wyższego informatycznego oraz kształcenia na kierunku informatycznym,
• brak doświadczenia w działalności związanej z oprogramowaniem i doradztwem IT,
• ukończenie „szkolenia próbnego” z zakresu programowania przed udzieleniem pomocy zwrotnej,
• test sprawdzający potencjał kandydata na programistę

Kiedy?

Rekrutacja do projektu rozpocznie się we wrześniu 2018 r.
Obecnie Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych prowadzi akredytację firm szkoleniowych do projektu „Programator”.
Pomoc zwrotna jest udzielana na czas kursu, maksymalnie 12 miesięcy.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na http://www.power.gov.pl/Strony/wiadomosci/Programuj-z-POWERem

Napisz: programator@tise.pl lub wejdź na www.tise.pl

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś