Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Nowe formy wsparcia aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami


2022-05-27 15:02

Polski Związek Głuchych zaprasza do wzięcia udziału w testowaniu nowych form wsparcia aktywności zawodowej dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami zamieszkałym w całej Polsce.


Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój.


Pierwsze nabory ruszają w dniu 01.06.2022 r.


Propozycja jest kierowana do osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne) poszukujących pracy lub zatrudnionych, a także planujących lub prowadzących działalność gospodarczą.


Osoba z niepełnosprawnościami, w zależności od indywidualnych potrzeb, może skorzystać z jednego z instrumentów: Bon na Start, Moje Dostępne Miejsce Pracy lub Centrum Komunikacji.


Bon na Start to wsparcie aktywności zawodowej poprzez wypłatę dodatków motywacyjnych za podjęcie i utrzymanie pracy, przyznawane na pierwszy okres pozostawania w zatrudnieniu.


Moje Dostępne Miejsce Pracy polega na dofinansowaniu zakupu sprzętu, urządzeń i/lub oprogramowania w celu indywidualnego dostosowania miejsca pracy. Decyzja o wyborze sprzętu należy do osoby, która skorzysta ze wsparcia.


Centrum Komunikacji przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami posługujących się polskim językiem migowym. W ramach projektu uczestniczka lub uczestnik otrzyma pomoc tłumacza języka migowego on-line lub możliwość przetłumaczenia dokumentów.


Szczegółowe informacje, dotyczące oferowanych form wsparcia, wraz z harmonogramem naboru znajdują się w załączniku oraz na stronie projektu.

Tagi: EFS, dofinansowanie, fundusze europejskie, wsparcie, praca, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, WUP Katowice, PO WER, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesujące Cię wydarzenie:
Zobacz w wybranym terminie
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś