Przejdź do treści głównej

Zapraszamy na konferencję PO WER


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesujące Cię wydarzenie:
Zobacz w wybranym terminie
2018-09-17 14:30

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach organizuje 3 października konferencję: „Dodaj młodym PO WER’a!”. Celem wydarzenia jest promocja Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wspomagane są tu osoby w wieku do 29 lat.


Konferencja jest dedykowana jednostkom administracji samorządowej i lokalnej, instytucjom rynku pracy, w tym agencjom pracy i organizacjom pozarządowym, przedsiębiorcom, wszelkim podmiotom, które działają w obszarze aktywizacji zawodowej, społecznej i edukacyjnej osób młodych.


Skuteczne działanie w obecnej sytuacji „rynku pracownika” i niedoboru fachowców w wielu branżach to prawdziwe wyzwanie. Woj. śląskie otrzymało z Europejskiego Funduszu Społecznego ponad 682 mln zł na realizację projektów w ramach PO WER. Dotychczas podpisano 187 umów na ogólną kwotę ponad 491 mln zł. Nasi beneficjenci, zebrali już doświadczenia, a realizowane projekty przyniosły wymierne efekty.


Na konferencji będzie można dowiedzieć się jakie formy wsparcia proponuje się młodym w ramach PO WER? Jak przygotować i zrealizować projekt, by był skuteczny? O swoich doświadczeniach w tym zakresie opowiedzą przedstawiciele władz Dąbrowy Górniczej. Pracownicy WUP przedstawią efekty pierwszych lat wdrażania programu, prezentując liczby, fakty oraz historie osób, które z sukcesem skorzystały ze wsparcia.


Kluczowe będą informacje o zmianach w PO WER, przede wszystkim w kontekście rozszerzenia grupy docelowej o ubogie osoby pracujące, imigrantów, reemigrantów. Omówione zostaną także założenia aktualnego konkursu PO WER, którego II runda ruszy już 1 października br. Podmioty zainteresowane aplikowaniem dowiedzą się, jak odpowiednio przygotować się do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 3 października, w godz. 10:00 - 14:00, do sali sesyjnej im. Adama Marcelego Piwowara Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej przy ul. Granicznej 21.


Udział w konferencji jest bezpłatny. W celu rejestracji na wydarzenie proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś