Przejdź do treści głównej

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw


2019-10-14 08:32

W dniach 16 - 18 października już po raz 9. przedsiębiorcy spotkają się przedstawicielami najwyższych władz państwowych, samorządowych, kluczowych instytucji kultury i świata nauki przy okazji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres, który w tym roku skupi się na haśle SMART - SAFE - SOLUTIONS, jak co roku odbędzie się w stolicy Górnego Śląska – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

449H5370

Miasto wielu możliwości

Katowice w ostatnim czasie nie schodzą z ust nie tylko inwestorów, polityków, ale i turystów. Serce metropolii i stolica Górnego Śląska, symbol zmian i nowych kierunków rozwoju, ale też dumy z historycznego dziedzictwa i tradycji kulturowej.  Miasto jeszcze wczoraj określane jako „czarne" i kojarzące się głównie z górnictwem, dziś jest centrum wielkich wydarzeń, pulsującym zielenią i uwielbianym przez swoich mieszkańców. To właśnie tutaj po raz kolejny dojdzie do spotkania najbardziej prężnie działających przedsiębiorców z Polski i zagranicy.  

Bądź smart!

Trwający trzy dni Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie okazją do spotkania ekspertów, przedstawicieli władz i doświadczonych przedsiębiorców. Organizatorzy planują wiele atrakcyjnych paneli dyskusyjnych i warsztatów, strefę wystawienniczą, strefę eksperta i networkingu. Program dyskusji będzie podporządkowany dwunastu ścieżkom tematycznym, m.in. Start up your business, Rynek pracy i edukacja, Cyfrowe przedsiębiorstwo czy Think Eco!, podczas których eksperci z całego świata zaprezentują szereg rozwiązań nie tylko dla sektora MŚP

 -Podczas Kongresu MŚP o biznesie dyskutują czołowi polscy przedsiębiorcy, goście z zagranicy, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Gościmy mały biznes, ale też przedstawicieli wielkich koncernów i największych światowych marek. Od początku chcieliśmy, żeby to wydarzenie było okazją nie tylko do skorzystania z szerokiej eksperckiej wiedzy uczestników, ale również platformą spotkań i nawiązywania relacji. Wszystkich nas łączy przecież wspólny cel – chcemy poszukiwać najlepszych narzędzi i konkretnych rozwiązań sprzyjających rozwojowi innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Kongres MŚP to zatem nasz wspólny głos w sprawie przyszłości polskich przedsiębiorców i polskiego biznesu – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem Kongresu.

Spotkania na szczycie

Kongres MŚP stwarza okazję do nawiązania współpracy pomiędzy trzema środowiskami - nauką, biznesem i samorządem. To również możliwość poszerzenia wiedzy, dzięki szerokiej i wielowymiarowej analizie sektora MŚP, prezentacji praktycznych narzędzi, produktów i usług dla przedsiębiorców. Warto również wziąć udział w towarzyszących kongresowi debatach eksperckich czy organizowanych podczas wydarzenia spotkaniach B2B.
Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw gościć będzie wielu zagranicznych delegatów. – Cieszy nas bardzo fakt, że mamy już na świecie wielu stałych i sprawdzonych partnerów, którzy są z nami co roku. To świadczy o randze i stabilności tego wydarzenia – mówi Tomasz Zjawiony.

Targi Biznes Expo

Jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych poświęconych usługom i produktom nie tylko dla sektora MŚP, od samego początku stanowi kluczowy element Kongresu. To tu przestrzeń wystawiennicza wzbogacona jest o strefę prezentacji, ekspertów oraz networkingu

Samorząd Wspiera MŚP

Ogólnopolski Program skierowany do samorządów terytorialnych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego, ma na celu wyłonić oraz promować tych, którzy stwarzają dogodne warunki prowadzenia działalności przedsiębiorcom sektora MŚP. Podczas kongresu odbędzie się gala finałowa i wręczenie wyróżnień zwycięzcom.

WUP na EKMŚP

Wojewódzki Urząd Pracy będzie partnerem w sesji zatytułowanej „Edukacja zawodowa a zmiana pokoleniowa na rynku pracy". Odbędzie się ona 17 października w godz. 9:30-11:00. Uczestnicy będą rozmawiali o współczesnych wyzwaniach jakie niesie ze sobą rynek zatrudnienia i jak w tych realiach mogą radzić sobie przedsiębiorcy. - Spotkania ludzi nauki, gospodarki, a także władz szczebla centralnego i samorządowego przynoszą same korzyści. Nie inaczej będzie podczas dziewiątego EKMiŚP. Ambitny program, szerokie grono ekspertów oraz wydarzenia towarzyszące po raz kolejny będą stanowiły o istocie przedsięwzięcia. Pamiętajmy, że w dobie startupów, filozofii „smart" i cyfryzacji nastąpiło pewne otwarcie na nowe modele biznesowe. Zmienił się także sposób myślenia o prowadzeniu firm. Niestety, nie wszędzie co najczęściej wynika z braku świadomości jakie kompetencje budują rynkowe przewagi. Właśnie po to organizuje się EKMiŚP – żeby inspirował. Ufam, że tym razem też tak będzie – twierdzi Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.
 
Zapisy na Kongres już ruszyły. Zarejestrować można się poprzez stronę kongresu i przeznaczony do tego formularz. Dodatkowe informacje o kongresie można znaleźć również w mediach społecznościowych, na Facebooku, Instagramie i Twitterze oraz na stronie www.ekmsp.eu

Tagi: EFS, dofinansowanie, fundusze europejskie, praca, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, WUP Katowice, PO WER, Wiedza Edukacja Rozwój,

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś