Przejdź do treści głównej

Jak wyjść z kryzysu – komunikat Komisji Europejskiej


2020-06-09 08:59

Komisja Europejska przedstawia kolejne rozwiązania dla wspólnego wychodzenia z kryzysu. By sprostać najważniejszym wyzwaniom trzeba już teraz planować metody i narzędzia zaradcze.

Najważniejsze z nich to zwiększenie puli środków finansowych UE na ochronę miejsc pracy oraz wspieranie zielonego i cyfrowego społeczeństwa sprzyjającego włączeniu. To także wzmocnienie dodatkowymi środkami Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Oprócz działań natychmiastowych i szybkiej aktualizacji bieżących programów planuje się także działania długoterminowe. W ramach przyjmowanego obecnie projektu budżetu UE na lata 2021-2027 Komisja zaproponowała istotne wzmocnienie Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (ESF+). Aby lepiej przygotować się na przyszłe sytuacje nadzwyczajne, w ramach EFS+ przewidziano mechanizm reagowania kryzysowego. Pozwoli to dostosować fundusz w odpowiedzi na nieprzewidziane wydarzenia poprzez szybką zmianę zasad zarządzania w zależności od potrzeb.

Więcej na temat propozycji KE pod linkiem TUTAJ.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś