Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Konferencja promująca równość kobiet i mężczyzn w Funduszach Europejskich


2023-03-09 10:57

Wczoraj w katowickim Kinoteatrze Rialto odbyła się konferencja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego pn. „Liderki zmiany". Podczas trzech paneli dyskusyjnych uczestniczki i uczestnicy mieli okazję wysłuchać historii kobiet, które odniosły sukces w strukturach władzy, społecznościach lokalnych oraz biznesie.

W gronie gości konferencji znaleźli się m.in.: Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. Wspólnego Rynku, Przemysłu i Przedsiębiorczości w latach 2014 - 2019, wicepremier RP w latach 2013 2014; Anna Jedynak, wicemarszałek Województwa Śląskiego; Alina Nowak, Maria Materla i Katarzyna Stachowicz, radne Sejmiku Województwa Śląskiego; Anna Grygierek, burmistrz Strumienia; Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, gdzie działa Rada Kobiet; Jolanta Grabowska – Markowska, założycielka i prezeska Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis w Mysłowicach; Katarzyna Loska - Szafrańska prezeska Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej w Katowicach; Marta Zmitrukiewicz, prezeska Fundacji dla Rozwoju w Częstochowie; Gabriela Gizdoń, przewodnicząca Stowarzyszenia Koło Gospodyń Czuchów; Bożena Fros, członkini Rybnickiej Rady Kobiet; Barbara Pewna, co-producer Orange Animation sp. z o.o w Bielsku Białej; Katarzyna Absyl, właścicielka Artystycznej Pracowni Cukierniczej Słodkiej Afery w Tychach; Agata Lisowicz – Wala, animatorka społeczna , właścicielka „Herbateki " w Mikołowie oraz Magdalena Hałas, właścicielka Studia Fotograficznego w Jaworznie.

W trzecim panelu moderowanym przez Piotra Kucharskiego Naczelnika Wydziału Zarządzania EFS WUP w Katowicach, poświęconym przedsiębiorczości i biznesowi, uczestniczki miały okazję opowiedzieć o swoich receptach na sukces i jak do tego sukcesu przyczyniły się Fundusze Europejskie. Każda z historii, choć różna, była doskonałą inspiracją dla wszystkich, którzy myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej.

uczestnicy panelu dyskusyjnego 1

uczestnicy panelu dyskusyjnego 2

uczestnicy panelu dyskusyjnego 3

uczestnicy panelu dyskusyjnego 4

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś