Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Pierwszy konkurs unijny na realizację inicjatywy ALMA w ramach innowacji społecznych EFS plus ogłoszony


2023-01-24 14:51

Litewska Agencja Europejskiego Funduszu Społecznego odpowiedzialna za realizacji innowacji społecznych na poziomie unijnym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego plus ogłosiła pierwszy konkurs pilotażowy dotyczący realizacji inicjatywy ALMA.

Budżet przewidziany w konkursie to 15 mln euro. Nabór wniosków trwa od 15 grudnia 2022 r. do 15 marca 2023 r. Wnioski mogą składać wszystkie organizacje z siedzibą w UE, które chcą realizować inicjatywę ALMA.

Konkurs ma na celu przygotowanie i wdrożenie inicjatywy ALMA (Aim-Learn-Master-Achieve), której założeniem jest promowanie wzmocnienia pozycji społecznej młodych ludzi znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Działania podejmowane w ramach ww. inicjatywy mają pomóc im w integracji ze społeczeństwem, a ostatecznie w znalezieniu drogi do rynku pracy poprzez połączenie wsparcia dla kształcenia, szkolenia zawodowego lub zatrudnienia w kraju pochodzenia z doświadczeniem związanym z praktyką zawodową w innym kraju UE. Indywidualny coaching i doradztwo będą oferowane na wszystkich etapach tej inicjatywy.

Celem tej inicjatywy jest nie tylko poprawa umiejętności, wiedzy i doświadczenia młodych ludzi, ale także zwiększenie ich pewności siebie. W Polsce inicjatywa ta będzie również realizowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus z poziomu regionalnego w ramach Programów Regionalnych.

Projekty w ramach inicjatywy ALMA są realizowane w partnerstwie i ścisłej współpracy między organizacjami wysyłającymi i przyjmującymi, w tym publicznymi i prywatnymi służbami zatrudnienia, służbami socjalnymi, organizatorami szkoleń, młodzieżą i innymi organizacjami, które pomagają w wyborze uczestników.

Konkurs ogłoszony przez Litewską Agencję EFS jest de facto pilotażem realizacji tej inicjatywy i będzie doskonałą okazją dla organizacji uczestniczących do zdobycia doświadczenia we współpracy europejskiej oraz do poprawy i poszerzenia kompetencji i umiejętności swoich pracowników.

Dokumentacja konkursowa i wszystkie szczegółowe informacje o konkursie znajdują się tutaj.

W przypadku szczegółowych pytań o konkurs informacji udziela wyłącznie Litewska Agencja EFS i można pisać na adres: ALMA@esf.lt

Dla podmiotów zainteresowanych udziałem w konkursie przewidziane jest spotkanie informacyjne online, które odbędzie się 31 stycznia 2023 r. w godzinach 09.30-13.00.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z koncepcją projektu oraz doświadczeniami programów mobilnościowych realizowanych w krajach UE. Zostaną również przekazane informacje o zasadach kwalifikowalności wydatków, budżecie projektu, dokumentach i narzędziach uzupełniających, kalkulatorach, ocenie i procesie wyboru.

Spotkanie organizuje Litewska Agencja EFS i aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się za pomocą linku do piątku 27 stycznia br. do godziny 10.00.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś