Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Pierwszy nabór wniosków w ramach Inicjatywy Innowacje Społeczne EFS+


2022-12-23 09:11

Zachęcamy do składania wniosków projektowych w pilotażowym konkursie Europejskiej Agencji Funduszu Społecznego (ESFA) w ramach Innowacji Społecznych EFS+. Konkurs z przewidzianym budżetem w wysokości 15 mln EUR jest ukierunkowany na europejską mobilność i włączenie społeczne młodych ludzi znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, którzy nie pracują, nie kształcą się ani nie szkolą (młodzieży NEET).

Głównym celem konkursu jest pomoc państwom członkowskim we włączeniu ALMA (z ang. Aim-Learn-Master-Achieve, czyli: mierz wysoko, ucz się, osiągaj biegłość, realizuj cele) do ich programów EFS+. Inicjatywa ta skierowana jest do osób do 30 roku życia, zwłaszcza młodzieży NEET.

Inicjatywa ALMA jest przewidziana w programie Fundusze Europejskie dla Śląskiego (FESL), zatem udział w konkursie to doskonała okazja dla instytucji na zdobycie doświadczenia.

Nabór jest skierowany do organizacji posiadających osobowość prawną (podmioty publiczne i prywatne) mających siedzibę w jednym z państw członkowskich UE.

Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 15.12.2022 i kończy się 15.03.2023 o godzinie 17:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Więcej o konkursie na stronie internetowej.

Wszystkich zainteresowanych inicjatywą ALMA zachęcamy do śledzenia informacji na stronie Komisji Europejskiej, w serwisie internetowym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz na naszym koncie na Facebook'u, a także do subskrypcji newslettera.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś