Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Pożyczki na kształcenie


2017-09-13 13:19

„Pożyczki na kształcenie” to pilotażowe narzędzie Ministerstwa Rozwoju, finansowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i ukierunkowane na wsparcie kształcenia ustawicznego. Operatorami projektu są Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Fundacja Fundusz Współpracy. Dzięki niemu każda osoba dorosła ma możliwość sfinansowania dowolnego szkolenia, kursu lub studiów podyplomowych. Pożyczki dostępne są zarówno dla osób pracujących, samozatrudnionych, jak i bezrobotnych (pod warunkiem posiadania zdolności kredytowej).

W ramach programu, uczestnik może otrzymać nieoprocentowaną pożyczkę z możliwością 25% umorzenia, na dowolną formę kształcenia  tj. studia podyplomowe, studia MBA, aplikacje prawnicze, kursy i szkolenia zawodowe, kursy i szkolenia językowe i informatyczne, hobbystyczne czy ogólnorozwojowe, seminaria i warsztaty czy e-learning.  Nie udziela się pożyczek na opłacenie studiów I, II, i III stopnia, tj. licencjackich, magisterskich, inżynierskich i doktoranckich. Wysokość pożyczki to minimum 600 zł i maksimum 100.000 zł. Umowa pożyczki zawierana jest pomiędzy Operatorem a Uczestnikiem, natomiast płatność przekazywana jest przez Operatora bezpośrednio do instytucji edukacyjnej na sfinansowanie wybranej przez uczestnika formy kształcenia. Szkolenia, kursy lub inne formy kształcenia mogą dotyczyć dowolnej tematyki i obszaru.

Nabór wniosków w ramach projektu „Pożyczki na kształcenie” rozpocznie się 18 września (poniedziałek) 2017 r. o godz. 10.00 i będzie odbywał się za pomocą systemu  on-line na stronie www.inwestujwrozwoj.pl.

W ramach pierwszego naboru pula środków przeznaczona na pożyczki to 4 mln zł. W zależności od tempa wyczerpywania się środków, Operator zastrzega możliwość zwiększenia kwoty w pierwszym naborze do 7,5 mln zł lub ogłoszenia kolejnego naboru w terminie późniejszym.


Regulamin udzielania pożyczek oraz wzory umowy, a także wymagane dane i dokumenty do wniosku znajdują się na stronie www.inwestujwrozwoj.pl. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie projektu lub poprzez infolinię (22 450 99 15).

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś