Przejdź do treści głównej

Przyjazne komunikaty, jasne przekazy


2018-07-11 14:00

"Prosto i kropka" to kampania edukacyjna, której celem jest usprawnienie komunikacji pisemnej Funduszy Europejskich. Jest ona realizowana wspólnie z Krajową Szkołą Administracji Publicznej oraz Pracownią Prostej Polszczyzny z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Chodzi o takie ulepszenie komunikatów i przekazów z instytucji urzędowych, by więcej osób mogło sięgać po Fundusze Europejskie, a realizacja projektów była sprawniejsza. Jednym z elementów kampanii jest 10 odcinków edukacyjnych w formie vloga. W każdym z nich omawiane są szczegółowo zasady upraszczania tekstów w warstwach merytorycznej, strukturalnej oraz we frazowaniu i relacjach personalnych, jakimi powinny się charakteryzować teksty urzędowe.

Wiedza przekazana w poszczególnych odcinkach jest uniwersalna i może być stosowana powszechnie, nie tylko przez urzędników zajmujących się Funduszami Europejskimi. Na podstawie publikowanych na stronie podsumowań poszczególnych odcinków vloga można sformułować wytyczne precyzujące zasady i kryteria tworzenia stylu komunikowania, by urząd był postrzegany jako przyjazny i by wychodzące od niego komunikaty trafiały do odbiorców i były zrozumiałe.

Zachęcamy do obejrzenia filmów i spotu kampanii oraz podsumowania odcinków.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś