Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Ruszył nabór do kolejnej edycji programu Katowice Miastem Fachowców


2023-01-19 08:42

Zachęcamy przedsiębiorców do udziału w programie Katowice Miastem Fachowców (KMF). Jego celem jest promocja kształcenia branżowego i technicznego wśród młodzieży stojącej przed wyzwaniem wyboru dalszej ścieżki edukacji. To inicjatywa dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w Katowicach i zatrudniają specjalistów lub sami są „zawodowcami”.

Na czym to polega?

Uczniowie klas VII szkół podstawowych biorą udział w wizytach studyjnych u katowickich przedsiębiorców, którzy zgłosili się do współpracy z miastem. Następnie uczniowie odwiedzają szkoły branżowe i techniczne, które kształcą w zawodach, jakie mieli okazję poznać podczas wizyt studyjnych w firmach. Dodatkowo, w szkołach realizowane są lekcje wychowawcze na temat wyboru ścieżki zawodowej.

Jakie są korzyści dla firm?

To niepowtarzalna okazja, by zachęcić młodzież do kształcenia technicznego, a w przyszłości zasilić lokalny rynek pracy poszukiwanymi przez pracodawców specjalistami.

Podmioty zainteresowane współpracą zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa dostępnym na stronie https://bit.ly/3IHWxDf

Formularze zgłoszeniowe można przesyłać do 6.02.2023 r. Z wybranymi w ramach naboru przedsiębiorcami miasto podpisze listy intencyjne o współpracy w ramach programu.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://rawaink.katowice.eu/trwa-nabor-do-iv-edycji-programu-katowice-miastem-fachowcow-semestr-letni/

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś