Przejdź do treści głównej

Tłumy na Absolvent Talent Days


2019-03-29 13:18

Drogi do kariery


Targi Pracy Praktyk i Staży Absolvent Talent Days są aktualnie największym wydarzeniem tego typu w regionie pod względem liczby pracodawców oraz uczestników. Dedykowane ludziom młodym, organizowane są od 2015 roku. Ponad 8 tysięcy uczestników Absolvent Talent Days już znalazło pracę.


Tegoroczna, wiosenna edycja targów, odbyła się 28 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy placu Sławika i Antalla w Katowicach. Ruch i ilość odwiedzających targi przeczą tu i ówdzie powtarzanej tezie, że ta forma kontaktu pracodawców z potencjalnymi pracownikami już się wyczerpała. Ale też organizatorzy targów, Grupa Absolvent, dbają o urozmaiconą i stale aktualizowaną ofertę. Składają się na nią: wybór spośród tysięcy ofert pracy, praktyk i staży, kontakty face-to-face z pracodawcami, obecność polskich i zagranicznych znanych firm, konsultacje CV u profesjonalistów, próbne rozmowy rekrutacyjne u najlepszych rekruterów, możliwość wykonania profesjonalnego zdjęcia do CV, bezpłatne warsztaty i panele dyskusyjne z ekspertami, know-how od liderów biznesu. Na tragach ustawiono ogromną ścianę Jobwall z tysiącami ofert pracy i aktualnie trwającymi rekrutacjami, która przyciągała młodych. Królowały oferty dla programistów i władających obcymi językami. To w tej chwili najbardziej poszukiwane kompetencje i możliwość zrobienia kariery zawodowej.


Jesienna edycja targów, która odbyła się 9 października ubiegłego roku w Katowicach, przyciągnęła 66 pracodawców oraz 3788 osób. WUP w Katowicach brał w niej udział. Nasze stoisko odwiedziło kilkaset osób, udzielono ponad 100 konsultacji. W warsztatach, które wówczas organizował WUP pt. Od marzeń do sukcesu. Jak stawiać i osiągać cele zawodowe? wzięło udział 106 uczestników.


W tegorocznej wiosennej edycji ponownie spotkaliśmy się na stoisku oferując zainteresowanym informacje dotyczące możliwości wzięcia udziału we współfinansowanych z funduszy europejskich projektach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To program dedykowany młodym osobom do 30 roku życia, oferujący staże, praktyki oraz szkolenia, w tym także językowe i komputerowe. Właśnie trwa realizacja projektów wyłonionych do dofinansowania w ubiegłorocznych naborach wniosków. Ponadto kolportowaliśmy ulotki i gadżety, a także Barometr zawodów – prognozę najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy woj. śląskiego w 2019 roku, sporządzoną na podstawie prowadzonych m.in. przez WUP badań i obserwacji rynku pracy. Obecni na naszym stoisku doradcy zawodowi konsultowali CV i udzielali porad zainteresowanym. Informowali również o godzinach pracy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP, gdzie może przyjść każdy i wykonać test predyspozycji zawodowych, dowiedzieć się czegoś o sobie i swoich możliwościach w kontekście wyboru drogi zatrudnienia. Tłoczno było także na otwartych szkoleniach proponowanych przybyłym na targi.


Zainteresowanych projektami PO WER zapraszamy do zapoznania się z aktualną propozycją – znajdziesz ją tutaj.


Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś