Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Wielkie święto Funduszy Europejskich


2018-05-04 08:10

Weekend 11-13 maja odbędzie się w całej Polsce pod znakiem świętowania naszej obecności w UE i korzyści stąd płynących – czyli piątej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W województwie śląskim czeka na nas wiele atrakcji:

Innowacje na wyciągnięcie ręki

W sobotę 12 maja o 15:00 na placu Baczyńskiego w Tychach rozpocznie się wydarzenie plenerowe promujące atrakcje i projekty innowacyjne.

W Innowacyjnym Miasteczku Zabaw znajdziecie drukarkę 3D, weźmiecie udział w warsztatach i pokazach robotyki, a także spróbujecie lodów przyszłości. Znajdziecie tu także Kino 7D, Małego Plażowicza oraz Akademię Szalonych Naukowców. Jeśli marzycie o locie poza ziemską orbitę, zapraszamy na symulację lotów kosmicznych.

Zapraszamy całe rodziny do odwiedzenia Mobilnego Planetarium, a po ciekawych sensach skorzystajcie z najbliższymi z Fotobudki. Dzień zakończymy pokazem mappingu 3D na budynku Kina Andromeda. O Wasze apetyty zadba Food Truck Team.

W tym wyjątkowym dniu będziecie mieli okazję wygrać vouchery do tunelu aerodynamicznego w Katowicach.

Wspaniałą zabawę uświetni występ gwiazdy, znanej z przebojów takich jak “Konik na biegunach” czy “Dmuchawce, latawce, wiatr” - Urszuli oraz gość specjalny - “Pan gadżet”, czyli Zbyszek Urbański.

Odnośnik do wydarzenia na Facebooku

Na zdrowie!

Z kolei w niedzielę 13 maja spotykamy się o godz. 14:00 na plantach koło galerii Galena w Jaworznie, by poznać atrakcje i projekty zdrowotne. W programie przewidzieliśmy atrakcje dla całych rodzin. Zapraszamy na warsztaty kulinarne z Markiem Szołtyskiem i jego Śląskie Spojrzenie na Kuchnie Świata. Osoby lubiące ćwiczenia na świeżym powietrzu zapraszamy do Akademii Nordic Walking oraz na Plenerowe Warsztaty Jogi. Specjalnie dla starszych wiekiem przygotowaliśmy Ogródek Ćwiczeń Aktywnego Seniora. O energię do wysiłku zadba Food Truck Team.

Jeśli chcesz zmierzyć poziom cholesterolu, cukru czy tkanki tłuszczowej, zapraszamy do Saloniku Zdrowia. Również tutaj możesz uzyskać poradę dietetyka oraz wczuć się w sytuację osoby starszej i mniej sprawnej, przymierzając Kombinezon Geriatryczny.

Mamy dla was również konkursy z nagrodami, takimi jak vouchery do salonu spa.

Wspaniałą zabawę uświetni występ gwiazdy, znanej z przebojów takich jak “Szklana pogoda” czy “Meluzyna” - Małgorzaty Ostrowskiej, oraz gość specjalny - Jasiek Mela, pierwszy niepełnosprawny zdobywca obu biegunów.

Odnośnik do wydarzenia na Facebooku

Zwiedzaj za darmo

12 maja o 12:00 i 13:00 z placu Baczyńskiego w Tychach ruszą wycieczki do miejsc ciekawych projektów: Browaru Obywatelskiego w Tychach i Bielskiego Parku Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie.

13 maja o 12:00 i 13:00 spod galerii Galena w Jaworznie ruszą wycieczki do miejsc ciekawych projektów: Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach oraz firmy Marco.

Udział w nich jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja

Otwarte drzwi projektów

Dodatkowo w tym wyjątkowym czasie niektórzy beneficjenci zapraszają do siebie, aby pokazać i pochwalić się tym, co udało się zrobić dzięki wsparciu unijnemu.

Co, gdzie, kiedy znajdziecie na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś