Przejdź do treści głównej

Wsparcie dla beneficjentów Programu Wiedza Edukacja Rozwój w związku z COVID-19


2020-04-02 11:40

Wsparcie dla beneficjentów Programu Wiedza Edukacja Rozwój w związku z COVID-19 – uchwała Komitetu Monitorującego Program Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (KM PO WER) w sprawie odstępstw od kryteriów wyboru projektów

30 marca 2020 roku KM PO WER przyjął w trybie obiegowym uchwałę numer 303 w sprawie zastosowania odstępstw od obowiązku spełnienia przez beneficjentów kryteriów wyboru projektów w ramach PO WER w celu złagodzenia negatywnego wpływu pandemii koronawirusa SARS-COV-2 na realizację projektów.

Uchwała upoważnia instytucje uczestniczące we wdrażaniu PO WER do wyrażania zgód na odstępstwa od obowiązku spełnienia kryteriów wyboru w realizowanych aktualnie projektach, jeśli w związku z wystąpieniem siły wyższej, jaką jest COVID-19, kryteria te nie mogą być spełnione. Decyzje w tym zakresie będą podejmowane indywidualnie, na pisemny, uzasadniony wniosek beneficjenta.

Uchwała stanowi odpowiedź na potrzebę wprowadzenia nadzwyczajnych rozwiązań, umożliwiających podejmowanie działań niwelujących negatywny wpływ pandemii koronawirusa na realizację projektów. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom projekty będą mogły być kontynuowane w zmienionych okolicznościach wywołanych COVID-19.

Uchwała weszła w życie z dniem ogłoszenia, tj. 30 marca 2020 roku.

Dokument dostępny jest w serwisie Programu Wiedza Edukacja Rozwój.


Tagi: EFS, dofinansowanie, fundusze europejskie, praca, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, WUP Katowice, PO WER, Wiedza Edukacja Rozwój, uchwała, KM PO WER

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś