Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Zainaugurowano Europejski Rok Umiejętności


2023-05-12 10:44

Rok 2023 r. został ogłoszony przez Komisję Europejską Europejskim Rokiem Umiejętności (ERU). Inauguracja miała miejsce 9 maja, a obchody potrwają kolejnych 12 miesięcy. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na ideę i potrzebę nauki przez całe życie (w tym zdobywanie nowych kwalifikacji) oraz podkreślanie znaczenia umiejętności na rynku pracy.

Posiadanie umiejętności, na które jest popyt, przyczynia się do zrównoważonego wzrostu, prowadzi do większej innowacyjności i poprawia konkurencyjność przedsiębiorstw. Wykwalifikowani pracownicy mają większe szanse na zatrudnienie, a także szersze możliwości pełnego zaangażowania się w życie społeczne. Ma to kluczowe znaczenie dla zapewnienia tego, by ożywienie gospodarcze oraz transformacja ekologiczna i cyfrowa były sprawiedliwe społecznie.

Ogłaszając Europejski Rok Umiejętności, stawia się kwalifikacje w centrum uwagi. Chodzi o to, by z jednej strony pomagać ludziom zdobywać odpowiednie umiejętności na wysokiej jakości stanowiskach pracy, a z drugiej przedsiębiorstwom, w szczególności małym i średnim, w radzeniu sobie z niedoborem wykwalifikowanej siły roboczej w UE.

Jak będzie wyglądała ta pomoc? W całej UE odbędą się wydarzenia i kampanie informacyjne. Prezentowane będą możliwości i działania w zakresie rozwoju umiejętności. Promowane będzie również łatwiejsze uznawanie kwalifikacji ponad granicami. Celem jest także łączyć organizacje i ludzi by dzielić się doświadczeniami i spostrzeżeniami oraz określać, w jaki sposób inicjatywy UE i możliwości finansowania mogą pomóc.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej. Tam również można rejestrować (dodawać do mapy) wydarzenia związane z rozwojem umiejętności.

Zainspiruj się, zaangażuj i zdobądź umiejętności!

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś