Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Zmiany interpretacji dotyczącej zamówień w zakresie angażowania personelu w projektach PO WER.


2017-04-19 14:35

Ministerstwo Rozwoju pismem z dnia 3 kwietnia 2017 roku w związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi możliwości wprowadzenia obowiązku osobistego świadczenia usług w przypadku zamówień dotyczących angażowania personelu w projektach PO WER wydało interpretację w tej kwestii. Z jej treści wynikała możliwość stosowania zastrzeżenia w opisie przedmiotu zamówienia dotyczącego osobistego wykonania całego zamówienia przez wykonawcę składającego ofertę.

Następnie tut. Urząd otrzymał pismo Ministerstwa Rozwoju z dnia 11 kwietnia 2017 roku informujące, że IZ PO WER wycofuje się z interpretacji z dnia 3.04.2017r. i należy ją uznać jako nieobowiązującą.

Wszystkich beneficjentów informujemy, że:

Zgodnie ze stanowiskiem Instytucji Koordynującej Umowę Partnerstwa w zakresie Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) kryteria oceny ofert składanych w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie mogą zawężać konkurencji poprzez ustanowienie wymagań przewyższających potrzeby niezbędne do osiągnięcia celów projektu.

Oznacza to, że beneficjenci nie powinni formułować kryteriów oceny ofert w taki sposób, aby o udzielenie zamówienia publicznego mogli ubiegać się wykonawcy będący osobami fizycznymi, nawet jeśli we wniosku o dofinansowanie projektu wskazali daną pozycję jako personel projektu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś