Przejdź do treści głównej

Dodaliśmy PO WER'a


2018-10-05 14:19

Konferencja „Dodaj młodym PO WER’a!”, którą zorganizował WUP w Katowicach 3 października w sali sesyjnej im. Adama Marcelego Piwowara Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej odbywała się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Jej celem była promocja Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Konferencja DG_3

Wydarzenie dedykowane było jednostkom administracji samorządowej i lokalnej, instytucjom rynku pracy, w tym agencjom pracy i NGO-som, przedsiębiorcom, wszelkim podmiotom, którym kondycja młodych i ich droga do zatrudnienia nie jest obojętna.

Gości przybyłych do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej powitali wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Jacek Kudzior

Konferencja DG_6

oraz członek Zarządu Województwa Śląskiego Małgorzata Ochęduszko – Ludwik.

Konferencja DG_2

Pani Wicemarszałek podkreśliła istotę wsparcia dla osób z grupy tzw. NEET, czyli takich, które nie pracują, nie uczą się i nie biorą udziału w szkoleniach. –To z myślą o takich osobach powstawał PO WER, co jednocześnie jest sporym wyzwaniem dla instytucji oferujących wsparcie – mówiła dodając, że niestety, osoby z grupy NEET w wielu przypadkach mają niskie kwalifikacje, duże roszczenia płacowe, szukają pretekstu, by nie pracować, a wielu z nich woli system pomocy społecznej. –Tym bardziej trzeba robić wszystko, żeby wciągnąć ich na rynek pracy – zaznaczyła.

Konferencja DG_4

W konferencji udział wzięli gospodarze Miasta: I zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak

Konferencja DG_7

oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Pasternak.

Konferencja DG_5

Wystąpiła także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej Małgorzata Gradzik,

Konferencja DG_8 (1)

która zreferowała działania i inicjatywy miasta w tym PUP podejmowane w celu pomocy ludziom młodym, w tym młodzieży NEET. – Jest wiele przykładów, które świadczą o tym, że warto po takie wsparcie sięgać. Także po to, by rozwijać swoje talenty i dzięki temu w przyszłości zarabiać na życie – podkreśliła w swoim wystąpieniu.

Przykłady takie obecni mieli okazję poznać w prezentacji M. Gradzik jak i przedstawiciela WUP.

Historie młodych, którzy zmienili swoje życie biorąc udział w projektach PO WER przedstawił naczelnik Wydziału Zarządzania EFS Piotr Kucharski.

Piotr Kucharski - Konf DG

Pracownicy WUP mówili też o II rundzie konkursu w ramach Poddziałania 1.2.1 PO WER, która rozpoczęła się 1 października, o błędach, jakie najczęściej zdarzają się we wnioskach o dofinansowanie projektu. Zachęcali też do składania takich wniosków, zwłaszcza że PO WER rozszerzył grupę docelową i ubogie osoby pracujące do 29 roku życia będą mogły być nim objęte, podobnie jak emigranci i reemigranci. Tacy młodzi też szukają i potrzebują pomocy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami przedstawionymi podczas konferencji:

Dąbrowa Górnicza dla młodych

Konkurs POWER

Zmiany w POWER

Wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków POWER

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś